کاست تست کامبو Rotavirus / Adenovirus Combo با کیفیت بالا و راحت

اطلاعات پایه
محل منبع: چين
نام تجاری: AllTest
گواهی: CE
شماره مدل: کاست
مقدار حداقل تعداد سفارش: 500
جزئیات بسته بندی: 25 تست در هر کیت
قابلیت ارائه: 100 میلیون در سال
قالب: کاست رنگ: آبی
نمونه: مدفوع ذخیره سازی: 2-30 درجه سانتی گراد
زمان ماندگاری: 24 ماه مواد: پلاستیک
برجسته:

کیت تست سریع

,

تست های تشخیص بیماری عفونی

آزمایش سریع و یک مرحله ای برای تشخیص کیفی روتاویروس و آدنوویروس در مدفوع انسان.

برای حرفه ای   گواهی CE

برنامه های کاربردی:

کاست آزمايش روتاويروس و آدنو ويروس کامبو (مدفوع) نوعی روش کروماتوگرافی سریع برای تشخیص کیفی روتاویروس و آدنو ویروس در نمونه های مدفوع انسانی است تا در تشخیص روتاویروس یا عفونت آدنوویروس کمک کند.

شرح:

بیماری حاد اسهال در کودکان خردسال عامل اصلی عوارض در سراسر جهان و عامل اصلی مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه است. 1 روت ویروس شایع ترین عامل مسئول بیماری گوارش حاد ، به طور عمده در کودکان خردسال است. 2 کشف آن در سال 1973 و ارتباط آن با گاستروانتریت نوزادی نشان دهنده پیشرفت بسیار مهمی در مطالعه دستگاه گوارش است که ناشی از عفونت حاد باکتریایی نیست. روتاویروس با یک دوره جوجه کشی 1-3 روز از طریق مسیر دهان و مدفوع منتقل می شود. اگرچه مجموعه های نمونه گرفته شده در روز دوم و پنجم بیماری برای تشخیص آنتی ژن ایده آل هستند ، اما روت ویروس ممکن است در حالی که اسهال ادامه می یابد هنوز هم پیدا شود. گاستروانتریت روتاویرال ممکن است منجر به مرگ و میر برای جمعیت در معرض خطر مانند نوزادان ، افراد مسن و بیماران مصون به سیستم ایمنی شود. 3 در آب و هوای معتدل ، عفونت روتاویروس به طور عمده در ماه های زمستان رخ می دهد. گزارش شده است كه همه گيرها و همه گيري هاي اپيدمي كه در حدود هزاران نفر را درگير مي كند گزارش شده است. 4 در مورد كودكان بستري كه از بيماري حاد روده حاد تا 50٪ از نمونه هاي آناليز شده براي روتاويروس مثبت بودند. 5 ویروس ها در هسته سلولی تکثیر می شوند و تمایل دارند که گونه های میزبان خاصی باشند که اثر سیتوپاتی مشخصه ای (CPE) دارند. از آنجا که کشت روتا ویروس بسیار دشوار است ، استفاده از ایزوله ویروس در تشخیص عفونت غیر معمول است. در عوض ، تکنیک های مختلفی برای شناسایی روتاویروس در مدفوع ایجاد شده است.

تحقیقات نشان داده است كه آدنوویروسهای روده ای ، در درجه اول Ad40 و Ad41 ، عامل اصلی بروز اسهال در بسیاری از این كودكان است كه در درجه دوم فقط روتاویروسها قرار دارند. 6،7،8،9 این پاتوژن های ویروسی در سراسر جهان جدا شده اند ، و می توانند باعث اسهال در کودکان در طول سال شوند. عفونت ها بیشتر در کودکان زیر دو سال دیده می شود ، اما در بیماران در هر سنی مشاهده شده است. مطالعات بیشتر نشان می دهد که آدنوویروسها با 4 تا 15٪ کل موارد بستری در گاستروانتریت ویروسی همراه هستند. 5،6،7،8،9 تشخیص سریع و دقیق گاستروانتریت ناشی از آدنو ویروس در تعیین علت بیماری معده و مدیریت بیمار مرتبط است. سایر روشهای تشخیصی مانند میکروسکوپ الکترونی (EM) و هیبریداسیون اسید نوکلئیک گران و پرتحرک هستند. با توجه به ماهیت خودکشی عفونت آدنوویروس ، چنین آزمایشهای گران و پرتحرک ممکن است لازم نباشد.

كاست آزمايش Rotavirus و Adenovirus Combo (مدفوع) يك روش ايمونازي كروماتوگرافي سريع براي تشخيص كيفي روتاويروس و آدنو ويروس در نمونه مدفوع انسان است و در 10 دقيقه نتيجه مي دهد. این آزمایش از آنتی بادی اختصاصی برای روتاویروس و آدنوویروس برای تشخیص انتخابی روتاویروس و آدنوویروس از نمونه مدفوع انسان استفاده می کند.

چگونه استفاده کنیم؟

به کاست آزمایش ، نمونه و بافر اجازه دهید قبل از آزمایش به دمای اتاق (30 تا 15 درجه سانتیگراد) برسد.

  1. برای جمع آوری نمونه های مدفوع:

مقدار کافی از مدفوع (1-2 میلی لیتر یا 1-2 گرم) را در یک ظرف جمع آوری نمونه خشک و خشک جمع آوری کنید تا ذرات ویروس کافی بدست آید. اگر سنجش در 6 ساعت پس از جمع آوری انجام شود ، بهترین نتیجه بدست می آید. نمونه های جمع آوری شده اگر در مدت 6 ساعت آزمایش نشوند می توانند به مدت 3 روز در دمای 2-8 درجه سانتیگراد نگهداری شوند. برای نگهداری طولانی مدت ، نمونه ها باید در زیر -20 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

2. برای پردازش نمونه های مدفوع:

· برای نمونه های جامد :

درپوش لوله جمع آوری نمونه را ببندید ، سپس به طور تصادفی در 3 مکان مختلف ، اپلیکاتور جمع آوری نمونه را درون نمونه مدفوع قرار دهید تا تقریباً 50 میلی گرم مدفوع جمع شود (معادل 1/4 نخود). نمونه مدفوع را نخورید.

· برای نمونه های مایع :

قطره چکان را به صورت عمودی نگه دارید ، نمونه مدفوع آسپیرات را بگیرید و سپس 2 قطره نمونه مایع (تقریباً 50 میکرولیتر) را درون لوله جمع آوری نمونه حاوی بافر استخراج منتقل کنید.

درپوش را روی لوله جمع آوری نمونه محکم کنید ، سپس لوله جمع آوری نمونه را به شدت تکان دهید تا نمونه و بافر استخراج مخلوط شود. لوله جمع آوری را به مدت 2 دقیقه برای واکنش بگذارید.

3. قبل از باز کردن کیسه را به دمای اتاق برسانید. کاست تست را از کیسه فویل جدا کرده و ظرف یک ساعت از آن استفاده کنید. اگر آزمایش بلافاصله پس از باز کردن کیسه فویل انجام شود ، بهترین نتیجه حاصل می شود.

4- لوله جمع آوری نمونه را به صورت راست نگه دارید و درپوش را روی نوک باز کنید. لوله جمع آوری نمونه را معکوس کنید و 2 قطره کامل از نمونه استخراج شده (تقریبا 80μL) را به چاه نمونه (S) کاست آزمایش منتقل کنید ، سپس تایمر را شروع کنید. از بهم زدن حباب های هوا در چاه نمونه (S) خودداری کنید. تصویر زیر را ببینید.

5- نتایج را در 10 دقیقه پس از توزیع نمونه بخوانید. بعد از 20 دقیقه نتایج را نخوانید.

توجه: اگر نمونه مهاجرت نمی کند (وجود ذرات) ، نمونه استخراج شده موجود در ویال بافر استخراج را سانتریفیوژ کنید. 80 میکرولیتر لیوان رویی را جمع آوری کرده و درون چاه نمونه (S) بگذارید. تایمر را شروع کرده و از مرحله 5 به بعد در دستورالعمل های فوق برای استفاده ادامه دهید.

تفسیر نتایج
مثبت:
Rotavirus مثبت: * یک خط رنگی در ناحیه خط کنترل (C) ظاهر می شود و یک خط رنگی دیگر در منطقه خط T1 ظاهر می شود.
Adenovirus مثبت: * یک خط رنگی در ناحیه خط کنترل (C) ظاهر می شود و یک خط رنگی دیگر در منطقه خط T2 ظاهر می شود. Rotavirus و Adenovirus مثبت: * یک خط رنگی در ناحیه خط کنترل (C) ظاهر می شود و دو خط رنگی دیگر به ترتیب در منطقه خط T1 و خط T2 ظاهر می شوند.
* توجه: شدت رنگ در ناحيه خط آزمايش (T1 / T2) بسته به غلظت روتاويروس يا آنتي ژن هاي آدنو ويروس موجود در نمونه متفاوت خواهد بود. بنابراین ، هر سایه رنگی در ناحیه خط تست (T1 / T2) باید مثبت تلقی شود.
منفی: یک خط رنگی در ناحیه خط کنترل (C) ظاهر می شود. هیچ خطی در ناحیه خط تست (T1 / T2) ظاهر نمی شود.
INVALID: خط کنترل (C) ظاهر نمی شود. کمبود حجم نمونه یا تکنیک های نادرست رویه ای ، محتمل ترین دلایل شکست خط کنترل هستند. روش را مرور کنید و تست را با کاست جدید تست تکرار کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، بلافاصله از کیت تست استفاده کنید و با توزیع کننده محلی خود تماس بگیرید.

اطلاعات تماس
selina

شماره تلفن : +8615857153722

WhatsApp : +008613989889852