کاست تست هورمون تحریک تیروئید TSH / TSH تیروئید انسانی

اطلاعات پایه
محل منبع: چين
نام تجاری: AllTest
گواهی: CE
شماره مدل: کاست
مقدار حداقل تعداد سفارش: 500
جزئیات بسته بندی: 25 تست در هر کیت
قابلیت ارائه: 100 میلیون در سال
قالب: کاست رنگ: آبی
ذخیره سازی: 2-30 درجه سانتی گراد نمونه: WB WB / S / P
برش: 5μIU / ml زمان ماندگاری: 24 ماه
برجسته:

نوارهای تست جانبی جانبی

,

تشخیص جریان جانبی

آزمایش سریع برای شناسایی کیفی هورمون تحریک کننده تیروئید انسانی (TSH) CE تأیید شده است

برنامه های کاربردی:

کاست تست TSH Rapid (کل خون / سرم / پلاسما) یک روش ایمنی کروماتوگرافی سریع برای تشخیص کیفی هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) در خون ، سرم یا پلاسما برای کمک به غربالگری جمعیت بالغ سرپایی برای کم کاری تیروئید است. متخصصان پزشکی. این آزمایش برای شناسایی TSH در غلظت> 5μlU / ml است. برای استفاده از داروهای غربالگری منونات برای کم کاری تیروئید مشخص نشده است.

شرح:

هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) یا تیروتروپین تنظیم کننده اصلی حالت عملکردی غده تیروئید است. تولید و رهاسازی آن توسط هورمون آزاد کننده تیروتروپین هیپوتالاموس (TSH) تحریک می شود و توسط سطح هورمونهای تیروئید (تیروکسین و تریودوتیرونین) در غده هیپوفیز و احتمالاً هیپوتالاموس کنترل می شود. سطح TSH سرم در موارد کم کاری تیروئید اولیه افزایش می یابد. تشخیص کم کاری تیروئید با پیدا کردن مقدار T4 در کل یا رایگان کم و با افزایش سطح TSH تأیید می شود. تنها با اندازه گیری سطح T4 رایگان و T4 ، کم کاری تیروئید خفیف ممکن است دشوارتر باشد ، زیرا مقدار T4 رایگان و رایگان گاهی اوقات می تواند در حد طبیعی باشد. در این موارد ، از آنجا که سطح TSH افزایش می یابد ، سنجش TSH برای تشخیص مفید است. در پرکاری تیروئید ، سطح T3 و T4 بالا می رود و سطح TSH کاهش می یابد.

توجه داشته باشید که بیانیه پانل اجماع بیماری تیروئید تحت بالینی: "هیچ سطح TSH سرمی وجود ندارد که در آن عمل بالینی همیشه یا منعکس شده باشد. هرچه TSH بالاتر باشد ، دلیل منطقی تر برای درمان است. توجه به زمینه های بالینی فردی (مانند بارداری ، پروفایل لیپیدی ، آنتی بادی های ATPO) مهم است

کاست تست سریع TSH (خون کامل / سرم / پلاسما) یک آزمایش ساده است که از ترکیبی از آنتی بادی های مونوکلونال برای تشخیص انتخابی سطوح بالای TSH در خون ، سرم یا پلاسما استفاده می کند.

چگونه استفاده کنیم؟

به آزمایش ، نمونه ، بافر و / یا کنترل ها اجازه دهید قبل از آزمایش دمای اتاق (15-30 درجه سانتیگراد) برسد.

  1. کیسه را قبل از باز کردن ، به دمای اتاق بیاورید. کاست تست را از کیسه بسته شده جدا کرده و در اسرع وقت از آن استفاده کنید.
  2. کاست را روی یک سطح تمیز و سطح قرار دهید.

برای نمونه سرم یا پلاسما :

  • قطره چکان را به صورت عمودی نگه دارید و 1 قطره سرم یا پلاسما (تقریباً 25 میلی لیتر) را به خوبی به نمونه منتقل کنید و سپس 1 قطره بافر (تقریبا 40 میلی لیتر) اضافه کنید و تایمر را شروع کنید. تصویر زیر را ببینید.

برای نمونه خون کامل Venipuncture :

  • قطره چکان را به صورت عمودی نگه دارید و 2 قطره خون کامل (تقریباً 50 میلی لیتر) را به خوبی به نمونه منتقل کنید ، سپس 1 قطره بافر (تقریبا 40 میلی لیتر) اضافه کنید و تایمر را شروع کنید. تصویر زیر را ببینید.

برای نمونه Fingerstick Whole Blood :

  • برای استفاده از لوله مویرگی: لوله مویرگی را پر کرده و تقریباً 50 متر لیتر از نمونه خون کل انگشت را به ناحیه نمونه کاست آزمایش منتقل کنید ، سپس 1 قطره بافر (تقریبا 40 متر لیتر) اضافه کنید و تایمر را شروع کنید. تصویر زیر را ببینید.
  • برای استفاده از قطرات حلق آویز: اجازه دهید 2 قطره حلق آویز از نمونه خون کامل انگشت (تقریباً 50 میلی لیتر) در ناحیه نمونه کاست آزمایش قرار بگیرند ، سپس 1 قطره بافر (تقریبا 40 متر لیتر) اضافه کنید و تایمر را شروع کنید. تصویر زیر را ببینید. 3. منتظر بمانید تا خط (های) رنگی ظاهر شود. نتایج را در 10 دقیقه بخوانید. نتیجه را بعد از 20 دقیقه تفسیر نکنید.

تفسیر نتایج

(لطفا به تصویر بالا مراجعه کنید)

مثبت: * دو خط رنگی مجزا ظاهر می شود . یک خط رنگی باید در ناحیه کنترل (C) باشد و خط رنگی دیگر در ناحیه آزمایش (T) باشد. نتیجه مثبت بدان معنی است که سطح TSH بالاتر از سطح برش 5mlU / L است.

* توجه : شدت رنگ در ناحيه خط آزمون (T) بسته به غلظت TSH موجود در نمونه متفاوت خواهد بود. بنابراین ، هر سایه رنگی در ناحیه آزمایش (T) باید مثبت تلقی شود.

منفی: یک خط رنگی در ناحیه کنترل (C) ظاهر می شود. هیچ خط رنگی آشکاری در ناحیه آزمون (T) ظاهر نمی شود. نتیجه منفی بدان معنی است که سطح TSH زیر سطح برش 5mlU / L است.

INVALID: خط کنترل ظاهر نمی شود. کمبود حجم نمونه یا تکنیک های نادرست رویه ای ، محتمل ترین دلایل شکست خط کنترل هستند. روش را مرور کنید و تست را با یک کاست جدید آزمایش تکرار کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، بلافاصله از کیت تست استفاده کنید و با توزیع کننده محلی خود تماس بگیرید.

کنترل کیفیت

کنترل رویه ای در آزمون گنجانده شده است. یک خط رنگی که در منطقه کنترل (C) ظاهر می شود ، کنترل رویه داخلی است. این حجم نمونه کافی و تکنیک صحیح رویه را تأیید می کند. استانداردهای کنترل با این کیت ارائه نمی شود. با این وجود ، توصیه می شود که کنترل های مثبت و منفی به عنوان یک آزمایشگاه خوب برای تأیید روند آزمایش و تأیید عملکرد مناسب آزمایش شوند.

اطلاعات تماس
selina

شماره تلفن : +8615857153722

WhatsApp : +008613989889852